AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLIYOR

Denizli’de düzenlenecek Amatör Spor Haftası etkinlikleri öncesi Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde organizasyon komitesi toplandı.

4 EKİM 2017 / Burak ÖZTÜRK

Amatör Spor Haftası 9 – 15 Ekim 2017 tarihlerinde tüm yurtta kutlanacak. Denizli’de de kutlanacak olan etkinlikler öncesi organizasyon tertip kurulu Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde toplantı gerçekleştirdi.  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesindeAmatör Spor Haftası için hazırlıkların başlamasına kısa bir süre kaldı. 

SPORA GÖNÜL VERENLER TOPLANIYOR

Açılış programı 9 Ekim 2017 Pazartesi günü kortej yürüyüşü ile başlıyor. Valilik önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar bando eşliğinde gerçekleşecek yürüyüşe protokol üyeleri, sporcular, Gençlik Merkezi üyesi gençler ve amatör spora gönül verenlerin katılması bekleniyor. 

SPORTİF TURNUVALAR DÜZENLENECEK

Binlerce amatör sporcular ve amatör spora gönül verenlerin katılacağı etkinlikler Güreş, Okçuluk, Hemsball, Masa Tenisi, Atıcılık, Judo, Karate, Jimnastik branşlarında sportif turnuvalar ve tanıtım faaliyetleri ile devam edecek.

SPORUN EN’LERİ ÖDÜLLERİNİ ALACAK

Amatör sporla dolu dolu geçecek haftanın son etkinliğinde 2017 yılında Denizli’de spora damga vuran isimler, milli sporcular ve yıl boyunca ulusal ve uluslararası organizasyonlarda ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmiş sporcular halka tanıtılarak “Sporun En’leri” ödül töreni yapılacak. Ayrıca hafta boyunca yapılan turnuvalarda dereceye giren sporculara ödülleri verilecek.