MİLLİ DUYGULAR VE AZİM ŞAMPİYONLUĞU GETİRDİ

Geçtiğimiz hafta Dünya Veteranlar Serbest Güreş Şampiyonu olan Denizlili Zafer Koyan, altın madalyanın geliş öyküsünü İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’a anlattı.

3 EKİM 2018 / Erdem GÖKALP
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Makedonya'da Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonu olan Denizlili Zafer Koyan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu makamında ziyaret ederek şampiyonluğa giden yolu anlattı. 27-30 Eylül tarihlerinde Üsküp’te düzenlenen Veteranlar Serbest Güreş Dünya Şampiyonasında 70 kg.’da podyuma çıkan sporcumuz 8 ay süren diyet ve çalışma programıyla çalışmalarına başladığını, tamamen konsantre olarak 110 kilodan 70 kg.’a düştüğünü söyledi.

Önceki yıllarda sakatlıkları dolayısıyla şampiyonalarda madalya elde edemediğini, bu şampiyonaya ise çok iyi bir programla hazırlandığını söyledi. Çameli Yaylapınar’lı Güreşci Makedonya’da Atalarımızdan kalan mirasları görünce ayrı bir güç ve ilham aldığını, güçlü rakiplerini bir bir bu manevi duyguyla mağlup ederek finale geldiğini söyledi. Şampiyon Güreşçi final maçında 10 kez Dünya Şampiyonu olan, son Dünya Şampiyon Rus Güreşçiyle karşılaştı. Güçlü rakibine karşı son 30 saniyeye 3-0 mağlup girdiğini ve bir anda, ilahi bir gücün kendisine yardım ettiğini belirterek,  atağa geçtiğini ve rakibini 4-3 yenerek zafere ulaştığını ifade etti.

PAHA BİÇİLEMEZ BİR DUYGU

Kürsüye çıkıp İstiklal Marşımızı okutmanın gururunu yaşayan Zafer Koyan, bu duygunun paha biçilemez olduğunu söyledi. Gelen şampiyonlukla birlikte Türk Bayrağını omuzuna aldığı anda, 3 kez ardı ardına  daha güreş yapabilecek bir güç hissettiğini sözlerine ekledi.