MİNİK KAYAKÇILARDAN İBANOĞLUNU ZİYARET

Kayseri’de düzenlenen Slalom Kayak yarışlarından dönen Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü kayakçıları, aileleriyle birlikte İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaret etti.

12 ŞUBAT 2019 / Burak ÖZTÜRK

Slalom ve Büyük Slalom Kayak yarışları, 12-14 Ocak 2019 tarihlerinde Kayseri/Erciyes’te yapıldı. İlk kez kayak sporunda ulusal yarışma tecrübesi yaşayan Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü sporcuları Lara Göçgeldi, Simay Şen, Sidal Çalışkan, Sudem Özer ve Hayri Özer, İbanoğlu’na yarışmadaki deneyimlerini anlattı. Heyecanı yüzlerinden okunan minik kayakçılar, bu sporu çok sevdiklerini ve ilerde başarılı bir sporcu olmayı istediklerini belirtti. Antrenör İnanç Göçgeldi ve İl Temsilcisi Reha Mete de ziyarette hazır bulundu.

KAYAKTA İLGİ ARTIYOR

Denizli’de kayak sporuna ilginin her geçen yıl arttığını belirten Antrenör Göçgeldi, amaçlarının kayak öğrenmek isteyen herkese bu sporu öğretmek ve başarılı sporcuları da ulusal düzeyde yarışmalara hazırlamak olduğunu söyledi. Her geçen gün sporcularının üzerine koyarak iyiye gittiğini belirten Antrenör Göçgeldi, ilk ulusal yarışmadan edindikleri tecrübenin onlara çok şey kazandırdığını söyledi.

LARA’DAN ULUDAĞ ÇIKARMASI

Denizli Kayak Merkezi’nde hazırlıklarına devam eden sporcular gelişimlerini sürdürmeye devam ediyor. Kayak sporcularından Lara Göçgeldi 19 Şubat’ta Uludağ’da düzenlenecek Minikler Kayak Festivali’nde Denizli’yi temsil edecek.

İBANOĞLU: “KAYAKTA ULUSAL YARIŞMALARA KATILACAK SEVİYEYE GELDİK”

Denizli Kayak Merkezi sayesinde bugün ulusal düzeyde yarışmalara katılacak seviyede sporcuların yetiştiğini görmekten mutlu olduğunu dile getiren İbanoğlu, minik kayakçılara ilerleyen yıllarda daha iyi başarılar elde edeceklerine inandığını söyledi. Ailelerle de sohbet eden İbanoğlu, çocuklarının spor yapmalarını destekledikleri için teşekkür etti.