Yönetim

 
 
Ali Fuat ATİK
VALİ
 

Trabzon Nüfusuna kayıtlı 1975 doğumlu Valimiz Sn. Ali Fuat Atik, ilk ve orta öğrenimini babasının memuriyeti nedeniyle değişik vilayetlerde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

26 Aralık 1999 tarihinde yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 87. Dönem Tokat Kaymakam Adayı olarak 29 Mayıs 2000 tarihinde göreve başladı. Kırklareli-Pehlivanköy, Edirne-Lalapaşa Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kaymakam Adaylığı döneminde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Yönetim Bilimi alanında Yüksek Lisans Eğitimi'ni ve Londra Middlesex Üniversitesi'nde Yabancı Dil Eğitimi'ni tamamladı.

3 Kasım 2002 tarihinde başlayan 87. dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayan Valimiz Sayın Ali Fuat Atik sırasıyla Rize-Derepazarı, Bingöl-Karlıova, Ağrı-Taşlıçay, Bolu-Mengen Kaymakamlık görevleri ile Ardahan Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Bartın-Ulus ve Çanakkale-Ezine Kaymakamlık görevini yürütürken, 20.03.2017 tarihinde Erzurum-Karayazı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’na kayyum olarak atandı. 21 Haziran 2017 tarihli ve 2017/301303 sayılı kararname ile Siirt Valiliği’ne atanan Valimiz Sayın Ali Fuat Atik, 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2020/274 nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Denizli Valiliği’ne atanmıştır. Valimiz evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Ömer İLMAN 

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü

1969 yılında Muğla ili Göktepe Köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Göktepe’de tamamladı. 1986 yılında Muğla Turgutreis Lisesi Fen Bölümünden mezun oldu. 1986- 1990 yılları arasında Yüksek Öğrenimini yaptığı Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünden birincilikle mezun oldu.

1992 yılında Asteğmen olarak askerliğini tamamlayan İl Müdürü İlman 1993 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan Yurt Müdürlüğünde Sosyal Çalışmacı olarak göreve başladı. Daha sonra Çanakkale ve Denizli Pamukkale Yurt Müdürlüklerinde görev yaptı. 2002 yılında Muğla Erkek Öğrenci Yurdu Müdürlüğünde çalışmaya başladı. Yüksek Öğrenimde öğrenim gören gençlerinin sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmeleri ve geleceğe hazırlanmaları için 22 yıl mesleki çalışmalar yaptı. Gençlik Çalışmaları kapsamında Yurtlarda Öğrenci Uyum Programlarının yürütülmesi, psiko-sosyal danışma ve rehberlik hizmetleri, çeşitli kursların açılması, atölye çalışmaları, seminer ve konferansların düzenlenmesi, KYK Bölge ve Türkiye Şampiyonalarına Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Bilardo, Satranç ve Atletizm dallarında takımların hazırlanması ve katılmasında görev aldı. Çeşitli spor dallarında gençler arsında birçok turnuvanın düzenlenmesinde aktif rol almıştır. Yeşilay Formatör Eğitimcisi olarak “Bağımlılık ve Gençlik” Konusunda ve ayrıca “Gençlerle İletişim”  konularında mesleki eğitimler vermiştir.

2015 yılından itibaren Muğla Erkek Öğrenci Yurdunda Yurt Müdürü olarak görev yapan İlman, 2016 yılında kurulan Muğla Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atanmıştır. 2019 yılı Ocak ayında Bakanlığımızın yeniden yapılanması sonucunda Kredi ve Yurtlar İl Müdürlükleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinin birleşmesiyle oluşan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne İl Müdürü olarak görevlendirildi.

 

20 Nisan 2022 tarihinde Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve başlayan Ömer İlman evli ve 2 çocuk babasıdır.