Denizli’de spor organizasyonları üst üste hız kesmeden devam ediyor. Türkiye Basketbol Federasyonu 2023 yılı faaliyet programında yer alan U18 Erkekler Basketbol Şampiyonası 06-12 Mayıs tarihleri arasında Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak.

16 TAKIM DENİZLİ’DE PARKEYE ÇIKACAK

Gruplar ve yarı finaller sonunda finallere adını yazdıran 16 takım Türkiye Şampiyonu olabilmek için finallerde Denizli’de buluşacak. Şampiyonanın koordinasyonunu yürütecek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından maçların oynanacağı Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu ile Hasan Güngör Spor Salonunda hazırlıklar devam ediyor.

İLMAN “SPOR ORGANİZASYONLARIYLA FARKIMIZI ORTAYA KOYUYORUZ”

Türkiye Basketbol U18 Şampiyonasını Denizli’ye kazandırmaktan mutlu olduklarını dile getiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, bu tür üst düzey organizasyonların Denizli’de sporun gelişmesine ve şehrin ekonomisine katkılar sunduğunu söyledi. Henüz geçen hafta beş gün süren Türkiye Karate Şampiyonasına başarıyla ev sahipliği yaptıklarını hatırlatan İlman, 5000 kişiyi Denizli’de ağırladıklarını söyledi. Modern tesis altyapısı ve tecrübeli kadrolarıyla önemli organizasyonları Denizlili sporseverlerle buluşturmaya devam edeceklerini belirten İlman, sporda marka kent hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.