Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, 19 Mayıs’ta Samsun'da atılan ilk adımla birlikte Türk Milletinin tarih sahnesinde şaha kalktığını,  o gün canlanan milli ruhun bugün Türk Gençliğine ilham vermeye, yolunu aydınlatmaya devam ettiğini söyledi.

Gençlik Haftası boyunca hem Atatürk'ü anma, hem gençlik, hem de spor yönüyle Milli Mücadelenin 105. yıl coşkusunu gençlere hissettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen İlman, okuyan, düşünen, üreten; sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı haline dönüştüren bir gençliğin, sağlam bir irade ve sarsılmaz inançla Atatürk’ün emanetine sahip çıktığını ve sonsuza kadar çıkmaya devam edeceğini söyledi. 

Gençlerin; vatanını seven, ideallerinin peşinden koşan, ahlaklı ve öz güveni tam bireyler olarak yetişmesinin en büyük görevleri ve arzuları olduğunu kaydeden İlman; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla andıklarını sözlerine ekledi.