Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle, Deprem Bölgesinde yaşayan çocuklarımıza yönelik olarak hayata geçen, “Birlikte Güçlüyüz Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği”, 22-24 Ağustos tarihlerinde Denizli’nin ev sahipliğinde yapıldı. Kortej yürüyüşü ile başlayan ve üç gün boyunca süren müsabakalarda çocuklar sahaya çıktı. Proje kapsamında müsabakalar dışında paneller ve kültür gezileri yapıldı. Önceki gün Pasvak’ta yapılan gala yemeği ve düzenlenen kapanış töreniyle proje son buldu.

 

 

22 İLDEN 264 SPORCU YEŞİL SAHADA TER DÖKTÜ

Doğan Seyfi Atlı ve Kınıklı Futbol Sahalarında yapılan futbol şenliğinde deprem bölgesindeki 11 ilden gelen çocuklar ile o illere ‘Kardeş İl’ olarak seçilen 11 ilden toplam 264 sporcu ter döktü. Tüm proje katılımcıları GSB Denizli öğrenci yurtlarında konakladı. Projede tecrübeli teknik adam Mesut Bakkal ve Hakem Ümit Öztürk gibi isimler çocuklara tecrübelerini aktardı.

 

İLMAN “BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ”

Nihat Zeybekçi Kültür Merkezinde yapılan ödül töreni programında projeye katılım gösteren tüm çocuklara katılım belgeleri ve madalyaları takdim edildi. Üç gün boyunca deprem bölgesi ve diğer illerden gelen çocukları ağırlamaktan mutlu olduklarını kaydeden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, çocukların yeni yerler görmenin heyecanı ve yeni arkadaşlıklar edinmenin mutluluğunu yaşadıklarını gördüklerini ve hep birlikte güçlü olduklarını ifade etti.