Üniversitelerde tercih döneminin sonuçlanmasının ardından bu hafta kayıtlar başlıyor. Eylül ayında yeni eğitim öğretim yılının açılması ile birlikte faaliyete girecek Gençlik Spor Bakanlığı’nın Denizli yurtlarında hummalı bir hazırlık var.

 

BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Deprem felaketi sonrası tüm yurtta olduğu gibi depremzedelerin ağırlandığı öğrenci yurtlarında Denizli’de 5218 depremzede yurtlarda misafir edilmişti. Yeni eğitim öğretim dönemi öncesi yurt binaları ve ortak kullanım alanları bakıma alındı. Denizli’de devlete bağlı 11 öğrenci yurdunda boya, badana, temizlik, bakım, onarım, ilaçlama ve hijyen çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

DENİZLİ’DE 11 ÖĞRENCİ YURDUNDA 12.390 YATAK KAPASİTESİ MEVCUT

Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımları arasında bulunan ve yapımı üç yıl süren Kampüs bölgesindeki 2000 kişilik 5 bloklu öğrenci yurdu tamamlandı ve bu yıl tam kapasiteyle hizmet verecek. Denizli’de il merkezinde 6 adet, ilçelerde 5 adet olmak üzere toplam 11 adet öğrenci yurdu bulunuyor. 8.391 kız, 3.999 erkek olmak üzere toplamda 12.390 yatak kapasitesine sahip yurtlarda her türlü konforun yanısıra, öğrencilerin eğitimlerinden artan zamanda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle geleceğe hazırlanmaları için alanlar bulunuyor.

 

İLMAN ‘‘GENÇLİĞE YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR’’

Yurtlardaki bakım onarım ve tadilat çalışmalarını yakından takip eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman; yeni dönemde yurtların en iyi hizmeti verebilmesi için çalıştıklarını kaydetti. 2022 yılı ilk yerleştirme sonucunda Denizli yurtlarına başvuran tüm öğrencilerin yurtlara yerleştiğini ve hiçbir öğrencinin açıkta kalmadığını hatırlatan İlman; bu senede yaptıkları planlamalarla ilk başvurular sonrası tüm öğrencilerin yerleşmesini hedeflediklerini söyledi.

Pamukkale Üniversitesi’ni kazanan öğrencileri tebrik eden İlman, yurtlara gelecek her bir öğrencinin kendilerine emanet olduğunu hatırlatarak, yurt konforunun yanısıra sosyal ve kültürel anlamda da sorumluluklar taşıdıklarını, gençlerin kendilerini evlerinde hissetmeleri için büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.