Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinesinde düzenlenen Okul Sporları yarışmalarında Judo final heyecanı Denizli’de yaşandı. 05-06 Mart 2024 tarihlerinde Judo Yıldızlar Okul Sporları Türkiye Şampiyonası Denizli’nin ev sahipliğinde Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda yapıldı.

 

66 İLDEN 435 SPORCU DENİZLİ’YE GELDİ

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği yarışmalarda ilk gün tartıların ardından yarışmalara geçildi. Şampiyonasının seremonisine Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, sporcular ve antrenörler katıldı. Seremonide Denizli Büyükşehir Belediye Halk Oyunları ekibi gösterilerini sundu. Açılışta konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Okul Sporlarının en çok önem verdikleri projelerden biri olduğunu söyleyerek gençlerin hem sporda, hem de akademik alanda gelişmeleri için çalıştıklarını kaydetti. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan’da şampiyonaa emeği geçenlere teşekkür ederek 66 il ve KKTC’den gelen 435 sporcuya şampiyonada başarılar diledi.

İLMAN “SPORDA ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYONA DAHA HAZIRIZ”

Spor kültürünün küçük yaşlarda başlaması için okul sporlarına önem verdiklerini kaydeden Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Judo Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. 46 farklı branşta Denizli’de okul spor faaliyetlerinin yapıldığını söyleyen İlman, ulusal faaliyetlerde de Denizli’de 20 branşta ulusal organizasyona ev sahipliği yapıldığını söyledi.

Farklı kategorilerde yapılan müsabakalar sonrası ödül töreni ile dereceye giren sporcular madalya ile ödüllendirildi. Şampiyon sporculara ödüllerini Gençlik Spor İl Müdür Ömer İlman ve organizasyondan sorumlu yetkililer takdim etti.