Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Aksaray’da düzenlenen Türkiye Bisiklet Yol Şampiyonası, hafta sonu 42 kulüpten 273 sporcunun katılımıyla yapıldı. NF Kimya Pamukkale Atletik Spor Kulübü sporcusu Buse Ertekin, cumartesi günü yapılan 55 km mesafeli yol yarışında, en yakın rakibine 1:53 dk fark atarak çizgiyi en önde geçmesini bildi ve 2024 Genç Kadınlar Türkiye Şampiyonu oldu.

SAKATLIKTAN SONRA MUCİZE DÖNÜŞ

Bisiklet branşında Milli Takıma kadar yükselerek kariyer yapan Denizlili genç sporcu Buse Ertekin’in, 3 Mayıs 2024 tarihinde milli takım kampında geçirdiği kaza sonucu leğen kemiği kırılmıştı. Sakatlık sonrası kısa sürede toparlanmayı başaran sporcu, antrenmanlara yeniden başladı. Disiplinli ve azimli çalışmalarını sürdüren genç sporcu, çok kısa sürede sakatlık önceki performansına gelerek tüm spor otoritelerinin takdirini kazandı.

BUSE, TEMMUZ AYINDA AVRUPA YOLCUSU

Son iki yılın Türkiye Şampiyonu olan Buse Ertekin, bu başarısının ardından 06-07 Temmuz 2024 tarihlerinde Almanya’da yapılacak Pist Bisikleti Avrupa Şampiyonası için Milli takımdan davet aldı. Konya’da milli takım kampına katılan genç sporcu, ay yıldızlı milli forma ile başarısını sürdürmek istiyor.

NF KİMYA SPORCULARI BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

2011 yılından beri Denizli’yi ulusal yarışlarda aralıksız temsil eden NF Kimya Bisiklet takımı, her yıl en az bir kategoride Türkiye Şampiyonu çıkarmayı başardı. Ulusal düzeyde Türkiye’nin önemli kulüpleri arasına adını yazdıran sporcular, yeni hedeflere gözünü dikti.  

İLMAN TELEFONLA ARAYARAK KUTLADI

Performansıyla göz dolduran Denizlili Milli Sporcu Buse Ertekin’in çalışmalarını yakından takip eden Denizli Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, geçtiğimiz yıl elde ettiği başarıların üzerine koyarak devam eden genç sporcuyu ve kulüp yetkililerini arayarak kutladı. Disiplinli ve gayretli çalışmaların başarıyı beraberinde getirdiğini söyleyen İlman, Denizlili Milli sporcunun başarılarını uluslararası alanda sürdüreceğine inandığını ifade etti.