Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği ve her yıl 03-18 yaş arası binlerce öğrencinin yoğun ilgi gösterdiği GSB Spor Okulları il merkezi ve ilçelerde kapılarını açtı. 25 farklı branşta ücretsiz kursların yer aldığı ve 115 antrenörün görev alacağı GSB Spor Okulları, 27 Haziran Perşembe günü Hasan Güngör Spor Salonunda yapılan programla resmen başladı.

 

SPORCULAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Pamukkale ve Merkezefendi Gençlik Spor İlçe Müdürlüğüne kayıtlı öğrencilerin ve ailelerinin katıldığı Hasan Güngör Spor Salonundaki açılış programına Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun ve beraberinde kurum müdürleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemine ilişkin Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman ile Vali Ömer Faruk Coşkun konuşma yaptı.

 

GENÇ GÜREŞÇİ TÜRK BAYRAĞINI VALİ COŞKUN’A GETİRDİ

Sporcu grupları gösterilerini sergilerken izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Denizli Güreş Eğitim Merkezi sporcularının koreografilerinin sonunda açtıkları Türk Bayrağını, aralarından bir güreşçi protokol tribününe getirerek Vali Coşkun’a takdim etti. Vali Coşkun Türk Bayrağını öperek genç sporcuya sarıldı. 

 

VALi COŞKUN “25 BRANŞTA 20.000 ÇOCUK SPORLA BULUŞACAK”

GSB Spor Okullarının açılışını güzel bir programla yaptıklarını kaydeden Vali Ömer Faruk Coşkun, yoğun bir eğitim öğretim döneminin ardından başlayan yaz tatilinde çocukların sporla buluşması ve vakitlerini verimli değerlendirmesinin önemine değindi. Yaz döneminde 25 farklı branşta 20.000 çocuk ve gencin Denizli ve tüm ilçelerinde sporla buluşacağını ifade eden Vali Coşkun, emeği geçen tüm antrenörlere ve çalışanlara teşekkür etti.

 

ÇOCUKLAR MUTLU, VELİLER MUTLU

 ‘Yaza Hareketli Giriyoruz’ sloganıyla spor kurslarına katılan çocuklar, sporu çok sevdiklerini ve her gün antrenmanlara koşarak gittiklerini söyledi. Kurslara katılan çocukların aileleri ise kurslardan gayet memnun olduklarını, antrenörlerin çok ilgili olmasının çocukların sporu sevmesinde önemli bir rol oynadığını söyledi.

 

TÜM İLÇELERDE KAYITLAR DEVAM EDİYOR

05-18 yaş grubunu kapsayan ücretsiz spor kurslarında, geleneksel okçuluktan karateye, eskrimden yüzmeye kadar 25 sportif branşta çalışmalar başladı. Engelli bireylerin de spor okullarına katılmalarına yönelik, GSB Engelsiz Spor Okulları adıyla farklı engel gruplarında badmintondan tekerlekli sandalye basketbola, halterden atletizme kadar 8 farklı branşta kurslar verilecek. Kurslara başvuruda bulunmak ve bilgi almak isteyenlerin, en yakın Gençlik Spor İlçe Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunabileceği bildirildi.