Denizli’de farklı branşlarda ulusal spor organizasyonları aralıksız devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde düzenlenen Okul Sporları yarışmalarından Kriket Türkiye Şampiyonası için geri sayım başladı. 13-18 Mayıs 2024 tarihleri arasında Denizli’nin ev sahipliğinde düzenlenecek Kriket Yıldızlar Türkiye Şampiyonası dört ayrı sahada yapılacak.

 

63 TAKIMDAN 945 SPORCU DENİZLİ’YE GELİYOR

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize edeceği müsabakalarda; illerinde gerçekleşen şampiyonalarda dereceye girerek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan 63 takımdan 945 sporcu mücadele edecek. Müsabakalar Başkarcı Şehit Sami Stadyumu, Gümüşler Zafer Katrancı Sahası, Kınıklı Spor Komplksi Futbol Sahası ve Akvadi Sahalarında oynanacak.

 

İLMAN “ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYONA DAHA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ”

 Yarışmalar için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde hazırlıklar devam ediyor. Şampiyonaya ev sahipliği yapacak olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen İl Müdürü Ömer İlman, Kriket gibi gelişmekte olan spor branşlarını desteklediklerini ifade ederek katılacak tüm sporculara ve antrenörlere başarılar diledi.

            Yarışmaların teknik toplantısı ve seremonisi 12 Mayıs Pazar günü saat 17.00’de Pamukkale Yurdu Sosyal Tesislerinde yapılacak.