Okul Sporları Federasyonu’nun 2023-2024 yılı faaliyet takviminde yer alan Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası 11-12 Mayıs tarihlerinde Sivas’ta yapıldı. Türkiye’nin her bölgesinden gelen şampiyon ekipler, kendi yörelerine ait oyunları sergileyerek izleyenlere görsel şölen yaşattı. Yarışmada 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Halk Oyunları Topluluğu, düzenlemeli dalda 14 takımla yarışarak Denizli’yi temsil etti.

 

15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANADOLU LİSESİ ÇOK FARKLI

Halk Oyunlarında taraflı tarafsız herkesin ayakta alkışladığı performansları ile takdir kazanan Denizli 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, geçtiğimiz iki sene üstüste elde ettiği Türkiye Şampiyonluğu başarısını bu yıl da tekrarladı. Uzun soluklu ve özverili çalışmalar sonucunda; önce il yarışmalarında, ardından Gruplarda Şampiyon olan Denizli temsilcisi, Sivas’taki finallerde de aynı üstün performansı sergileyerek altın madalyanın sahibi oldu.

 

ANTRENÖR GÜNAY “HEDEFE ULAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Şampiyon ekibin Antrenörü Ömür Günay, Halk Oyunları sayesinde bu toprakların kültürüne aşkla bağlı olduklarını, bu işe gönül vererek gece gündüz demeden sabırla ve inançla çalıştıklarını söyledi. Ekibiyle gurur duyduğunu söyleyen Günay, çocukların sahneye adımlarını attıkları andan itibaren, her birinin kocaman yüreğiyle herkese o heyecanı ve ekip ruhunu fazlasıyla hissettirdiğini söyledi. Geçen yıllarda, hem kulüp hem de okul olarak elde ettikleri başarıların tesadüf olmadığını gösterdiklerini kaydeden Günay, bu süreçte yanlarında olan ve destek veren herkese teşekkür etti.

 

İLMAN “HALK OYUNLARI EKİBİMİZLE BİR KEZ DAHA GURUR DUYDUK”

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibinin Türkiye Şampiyonu olmasıyla Denizli’nin haklı bir gurur yaşadığını söyleyen Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Antrenör Ömür Günay’ı arayıp elde edilen başarıdan dolayı kutladı. Hedefe giden yolda 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Halk Oyunları topluluğunun gecesini gündüzüne katarak çok çalıştığını söyleyen İlman, bu başarının gelmesinde onlara desteklerini esirgemeyen sporcu ailelerine ve okul idarecilerine teşekkür etti.