Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yıl boyunca devam eden GSB Spor Okulları kursları, yaz dönemi ile birlikte spora yeni başlayacak çocukları da içine alarak yeni gruplarını bekliyor. Kurslar kapsamında bu sene basketboldan karateye, eskrimden taekvandoya kadar 25 sportif branşta ücretsiz çalışmalar yapılacak. Merkez ve diğer ilçeler olmak üzere 19 ayrı ilçede planlanan spor kursları, Gençlik Merkezi kursları ve Engelsiz Spor Okullarına kayıtlar 07 Haziran Cuma günü saat 13.00 itibariyle online olarak başlayacak.

 

BU SENE DE YOĞUN İLGİ BEKLENİYOR

05–18 yaş grubunu kapsayan kurslar için kayıt olmak isteyenler online olarak bit.ly/yazsporkurslarıbasvuruformu adresinden kayıtlarını oluşturabilecek. Kurslar yer ve çalışma saatleri hakkında bilgi almak ve bizzat başvurmak isteyenler tüm Gençlik Spor İlçe Müdürlüklerine başvurularını yapabilecek. Ücretsiz olacak kurslarda her sene olduğu gibi bu yıl da yoğun ilginin olması bekleniyor.

 

AÇILIŞ SEREMONİSİ 27 HAZİRAN PERŞEMBE GÜNÜ OLACAK

GSB Spor Okulları, okulların tatile girmesiyle birlikte planlanan programlar doğrultusunda çalışmalarına başlayacak. Tüm branşlarda sporcuların gösterilerini sunacağı açılış seremonisi Kurban Bayramı tatili sonrası 27 Haziran Perşembe günü Hasan Güngör Spor Salonunda yapılacak. Denizli’nin dört bir tarafındaki tesislerde yaz dönemi kurslar için hazırlıklar devam ediyor. GSB Spor Okullları çalışmalarında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı 115 antrenörün görev alacağı açıklandı.

 

ENGELLİLER UNUTULMADI

Engelli bireylerinde spor okullarına katılmalarına yönelik program yapıldı. Bedensel engellilerde halter, badminton, tekerlekli sandalye basketbol ve tenis, işitme engellilerde halter, zihinsel engellilerde beden eğitimi ve spor eğitimleri, görme engellilerde ise judo branşlarında çalışmalar yapılacak. Engelli bireylere yönelik açılacak kurslarda, bu alanda Bakanlık eğitimine tabi tutulan tecrübeli antrenörler görev alacak.

 

İLMAN’DAN GSB SPOR OKULLARINA DAVET

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin yıl boyunca spor yapmalarına yönelik planlanan GSB Spor Okullarına davette bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yaz dönemi ile birlikte kursların ivme kazanacağını söyledi. “Geleceğimiz olan gençlerin sosyal, ruhsal ve bedensel yönden gelişimleri büyük önem taşıyor” diyen İlman, bu anlamda 25 ayrı branşta ve farklı engel gruplarında açılacak kurslara ailelerin de desteğiyle çocukların katılmalarını istedi. Spor okullarının yanı sıra gençlik kampları, yerel ve ulusal projeler ile Gençlik Merkezi faaliyetlerinin de tamamen ücretsiz olup gençler için olduğunu kaydeden İlman; gençlere her türlü bağımlılıktan ve zararlı alışkanlıklardan uzak, çalışkan ve üretken birer fert olarak yetişmelerini ve kendilerini geliştirmeleri tavsiyesinde bulundu.