Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde tüm yurtta “Kamu Spor Oyunları” düzenlenecek. ‘Gelin Sporda Buluşalım’ sloganıyla Denizli'de üç branşta yapılacak organizasyonlar için çalışmalar hızlandı... İşte ayrıntılar..

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kamu Spor Oyunları” başvuruları başladı. Basketbol, Voleybol ve Masa Tenisi branşlarını içeren oyunlarda kamu personelleri başvuru yapabilecek.

PROJENİN AMACI NEDİR?

"Gelin Sporda Buluşalım" Projesi ile kamuda görev yapan personelin sporla iç içe olması, birlik ve beraberlik ruhunun pekiştirilmesi amaçlanıyor. Kamu kurumlarının katılımı ile birlikte kurumlar arası iş birliğini artırmak, insanların bedenen ve ruhen sağlıklı olmalarını sağlamak ve spor yapma alışkanlığını kazandırmak hedefleniyor.

KATILIM, BRANŞLAR VE BAŞVURU SÜRECİ

Voleybol, Basketbol ve Masa Tenisi gibi popüler spor dallarında yapılacak müsabakalara katılmak isteyen kamu personeli, başvurularını 18 - 25 Eylül tarihleri arasında e-Devlet (Spor Bilgi Sistemi) üzerinden veya Denizli Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne gerçekleştirebilecek. İl müsabakaları 26 Eylül - 01 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Üç branşta yapılacak yarışmalarda illerini şampiyon tamamlayan takımlar gruplara katılım hakkı elde edecek. Ayrıntılı bilgi denizli.gsb.gov.tr adresinden ve 0258 3710740 numaralı telefondan alınabilir.

 

TURNUVA GENEL ESASLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Takım_Başvuru_Formu İçin Tıklayınız

E-Devlet Ulusal Spor Projeleri Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız

BASKETBOL TALİMATI İÇİN TIKLAYINIZ

VOLEYBOL TALİMATI İÇİN TIKLAYINIZ

MASA TENİSİ TALİMATI İÇİN TIKLAYINIZ