Okul Sporları yarışmaları Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde farklı branşlarda devam ediyor. Yarışmalar kapsamında 22 Mayıs 2024 Çarşamba günü Oryantiring Yıldızlar ve Küçükler Türkiye Şampiyonası Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak.

 64 TAKIMDAN 388 SPORCU DENİZLİ’YE GELİYOR

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize edeceği yarışmalara 388 sporcunun katılacağı açıklandı. Yarışmalar Çamlık Mesireliğinde saat 10.00’da başlayacak ve gün boyunca devam edecek. Kategorilerini ilk sırada tamamlayan takımlar Türkiye Şampiyonu olarak ödüllerini alacak.

Organizasyona ev sahipliği yapacak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde hazırlıklar sürerken İl Müdürü Ömer İlman, yarışmalara katılacak tüm sporculara ve antrenörlere başarılar diledi.

 

ORYANTİRİNG NEDİR? NASIL OYNANIR?

Oryantiring, harita ve pusula yardımıyla katılımcıların arazide kontrol noktalarını en hızlı şekilde bulmaya çalıştıkları bir spordur. Oryantiring sporu en basit tabirle bir labirent içerisinde yol bulmaya benzetilir. Verilen harita üzerindeki hedeflere ulaşarak, daha sonra da finiş noktasına en hızlı şekilde ulaşan sporcu kazanan ilan edilir.