YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik ortak çalışması olan "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi Atatürk Yüzme Havuzunda devam ediyor.

28 KASIM 2018 / Bilal Yavuzyılmaz

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 81 ilde hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi” Denizli’de başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Gümüşler’de bulunan spor kompleksinin içinde yer alan Atatürk Yüzme Havuzunda ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencileri uzman antrenörler eşliğinde ücretsiz kurslarda yüzme öğreniyor.

ÇALIŞMALAR ÇARŞAMBA – CUMA

Denizli’de eğitim öğretim gören tüm ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin gönüllülük esasına göre katılabildiği proje, birer aylık periyotlar halinde üç dönem halinde yapılacak. Her hafta Çarşamba ve Cuma günleri programlanan kurslarda, öğrenciler gruplar halinde öğretmenleri nezaretinde yüzmenin temel eğitimlerini alacak.

İBANOĞLU “ÇOCUKLAR İÇİN ÖNEMLİ BİR KAZANIM OLACAK”

Cumhurbaşkanlığı İkinci Yüz Günlük Eylem Planı kapsamında projenin hayata geçirildiğini kaydeden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, çocuklar için erken dönemde yüzme becerileri öğrenilmesinin önemli bir kazanım olduğunu söyledi. Spor yapmanın çocuklarda öğrenme kapasitesi ve kendine güven duygusunu geliştirdiğini belirten İbanoğlu, öğrencilerin beden eğitimi ve oyun ders saatlerinde havuza gelerek hem sporla tanıştığını, hem de arkadaşlarıyla birlikte kaliteli zaman geçirdiğini söyledi.

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesiyle yurt genelinde 100 bin öğrencinin yüzme temel becerilerini öğrenmesi hedefleniyor.