YÜZME KAYITLARI BAŞLADI

Her yıl binlerce gencin yüzme öğrendiği yüzme kursları kayıtları Atatürk Yüzme Havuzu'nda başladı. Yüzme öğrenmek ve sağlıklı kalmak isteyenler yapılacak kurslar haftada dört gün sürecek.

22 MAYIS 2019 / Burak ÖZTÜRK

Bugüne kadar binlerce genci yüzme branşı ile tanıştıran Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği yüzme kursları için başvurular başladı. Atatürk Yüzme Havuzu’nda yapılacak kurslar çocuklar için haftada 4 gün sürecek. Hafta sonu ise halka açık olan tesislerden yüzme bilen vatandaşlar da yararlanabilecek.

BAŞVURULAR İL MÜDÜRLÜĞÜNDE

Herkesin merakla beklediği yüzme kursları üç dönem halinde gerçekleşecek. 18 Haziran – 12 Temmuz, 16 Temmuz – 9 Ağustos ve 15-29 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan kurslara katılmak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne başvuru yapılması gerekiyor.

YÜZME SAĞLIK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Suyun gücüne karşı koyarak yapılan yüzmenin birçok egzersizden kalori yakma ve kasları çalıştırma yönünden üstün olduğu iddia ediliyor. Omurga üzerindeki baskıyı azaltmaya yarayan yüzme aynı zamanda esneklik kazandırıyor. Eğlenceli bir spor branşı da olan yüzme egzersiz yapmak isteyenlerin tercih yaptıkları ilk seçenekler arasında.